udrugahrvatskamati@gmail.com / 091 612 4124

UDRUGA HRVATSKA MATI

Udruga Hrvatska Mati osnovana je dana 29.12.2021. godine. Nastavno na djelovanje Građanske inicijative “Djeca su budućnost” dio koordinatora iste oformio je tim roditelja, odvjetnika i ostalih stručnjaka upoznatih sa demografskim i obiteljskim politikama koje se slabo, tj. slobodno rečeno nikako ne provode u našoj domovini.

Grad Zagreb je imao više demografskih poticaja, te uspješnu demografsku mjeru Roditelj odgojitelj. Dolaskom nove vlasti u grad Zagreb te mjere su ukinute iako statistike pokazuju uspješnost istih. Zadnji popis stanovništva pokazuje porazne brojke, te će rad Udruge Hrvatska Mati biti usmjeren na vraćanje demografskih mjera, uvođenje novih, te pomaganje i pružanje potpore djeci, mladima i obiteljima.

Član udruge može postati svaka punoljetna osoba
Članovi imaju prava, obaveze i odgovornosti
– predlagati projekte i aktivnosti u svrhu ostvarivanja ciljeva Udruge
– biti redovito izvještavani o radu Udruge